نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: دعوا با پدرم

1464
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43240
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دعوا با پدرم

سلام پدر من آدم خوب و مهربونیه و منو داداشمو خیلی دوست داره ولی از بچگی بارها و بارها شاهد دعوای شدیدش با مادرم بودم که توی 90 درصد موارد مقصر پدرم بود و متاسفانه پدرم دست بزن داره و وقتی که دعواشون میشه مادرمو کتک میزنه من بچه که بودم نمیتونستم کاری بکنم و فقط نگاه میکردم و میدیدم که پدرم چجوری وحشیانه مادرمو سر مسائل مسخره میزنه اما از سن حدود 17 سالگی کم کم جلوش وایستادم و اون دیگه جرأت نمیکرد تو دعوا مادرمو بزنه الان یه پسر 22 سالمه و دانشگاهم تو شهر دیگه ای هس و متاسفانه خبرشو می‌شنوم که گاهی پدرم باز دست رو مادرم بلند میکنه امروز خونه بودم و سر یه مساله مسخره باز دعواشون شد ولی من دخالتی نکردم تا وقتی که دیدم پدرم به سمت مادرم حمله کرد و دستشو پیچوند من دیگه نفهمیدم چی شد رفتم خیلی تند جلوی پدرم وایسادم و حتی هلش دادم محکم عقب و سرش داد زدم واقعا نمیخوام و امروز حتی به دعوای فیزیکی با پدرم نزدیک شده بودم من واقعا میخوام احترامشو نگه دارم اما نمیتونم کتک خوردن مادرمو ببینم. سوالم اینه که من الان خیلی عذاب وجدان دارم و حس میکنم قرار کاعنات بعدن جواب این کارام رو بده من چیکار کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : دعوا با پدرم

سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک می باشد که این شرایط می تواند از نظر روحی فشار زیادی را برای شما ایجاد کند اما بهتر است سعی کنید از رفتارهای هیجانی خوداری کنید و در کنار ان سعی کنید که در احترام در اول در زمان مناسبی بخاطر رفتار خودتان با پدرتان صحبت کنید و بیان کنید که کنترل خودتان را از دست داده اید و بعد در کنار این موضوع در مورد مادرتان نیز صحبت داشته باشید تا بتوانید موقعیت بهتری را ایجاد کنید .
    طرفداری از هریک از آنها نمی تواند کمکی به بهود این مشکلات بکند و بهتر است در این مسیر خود پدر و مادرتان به کمک مشاور مشکلاتشان را بررسی کنند و برای بهبود روابط بین خودشان تلاش کنند .
    سعی کنید که به عنوان راهنما از انها بخواهید که با به صورت حضوری یا تلفنی به رواننشاس مراجعه داشته باشند تا بتوانیم با بررسی شرایط به آنها کمک کنیم .
    از سرزنش کردن خودتان خوداری کنید اما سعی کنید با بیان اینکه متوجه اشتباه بودن رفتارتان شده اید هم این ناراحتی را بین خودتان و پدرتان ادامه ندهید و هم اینکه به عنوان یک رفتار مناسب به پدرتان مسیر درست را نشان بدهید .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354304

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)